fbpx

Ma csak mi nyerhettünk

2022.03.07.

Az év első győzelmét aratta tétmeccsen a felnőtt férfi Kelen, amely játékban ugyan nem, de hozzáállásban az idei legjobbját nyújtotta a Nagykanizsa ellen 3-2-re megnyert mérkőzésen.

A jó eredményeket hozó téli felkészülés után 2022-ben egészen vasárnapig nem sikerült tétmeccsen győznie Harmati Tamás csapatának, pedig az Andráshida, a Kaposvár és a BVSC ellen is jellemzően jó játékot nyújtott. Amikor aztán a Nagykanizsa ellen épp a játék akadozott, akkor a mentális erő segített meccsben tartani a csapatot sőt, Kádár Mátéékat egyenesen győzelemre vezette remek hozzáállásuk.
Pedig rögtön a mérkőzés elején megszerezte a lélektani előnyt a Gombos Zsolt vezette vendégcsapat, hiszen a télen Kaposvárról érkező János Norbert már a 11. percben megszerezte a vezetést, miután egy kapu előtti kavarodást követően okosan visszahúzta a rövidbe a labdát tíz méterről bal lábbal. Azt sem lehetett állítani, hogy a semmiből jött volna a Nagykanizsa vezető találata, mert kisebb fölényt alakított ki az első percekben, ugyanakkor az  egyre jobb formába lendülő Borbély Bence, és a Kelen bal oldalán remek munkát végző Kádár Máté révén csapatunk minden megindulásában ott volt a veszély annak ellenére is, hogy labdabirtoklásban nem a megszokott magabiztossággal futballozott a csapat.
Mint kiderült, erre – mármint a magabiztos labdajáratásra – nem is volt szükség a gólszerzéshez, hiszen egy tért ölelő indítást követően Kádár Máté viharzott el a bal szélen, a társak tanácsát megfogadva előbb megtartotta a labdát, majd egy pillanatnyi erőgyűjtést követően könnyűszerrel megverte emberét egy az egyben, remek centerezését követően pedig Soós Dávid önmagát sem kímélve sodorta kapuba a labdát a 15. percben, ezzel hamar kiegyenlített a Kelen. A gyors válasz jól illeszkedett a meccs képéhez, amelyben a játékot tekintve nem villogott a Harmati-csapat, de egy pillanatra sem érződött, hogy önmagát keresné, egyszerűen csak az, hogy nem jön össze minden, amit egyébként igyekeznek megvalósítani a játékosok. Persze a Nagykanizsa sem dobta be egyik pillanatról a másikra a törülközőt, hiszen nem csak helyzetekkel igyekezett válaszolni, de egy bődületes kapufáig is eljutott, amely szerencsére kifelé pattant, így 1-1-es állásnál vonultak félidőre a csapatok.
A szünet után aztán jó szokásához híven bekezdett a Kelen, és sikerült nyomás alá helyeznie a vendégeket, amelynek az 51. percben egy büntető lett az eredménye: Kádár Máté két védővel nézett farkasszemet a tizenhatoson belül, jó ütemű cselét követően pedig csak szabálytalanul tudták megállítani, így a tizenegyespontra mutatott Sándor Csaba játékvezető. A labda mögé Lustyik Levente állt, aki nem hibázott, és magabiztosan a kapu jobb oldalába bombázott. A vezetőgól aztán meghozta azt, amit a meccskezdéstől tervezett a Kelen, Pintér Bencéék nagy tempó mellett is fölényben futballoztak a tabella nyolcadik Nagykanizsa ellen, a dinamikus játékban pedig csak úgy pörögtek a percek: amikor a 73. percben Borbély Bence egy szögletet követően a kapuba fejelt, és ezzel megduplázta előnyét a Kelen, olyan érzése volt a nézőknek, mintha gyors egymásutánban két gólt szerzett volna a Harmati-csapat, pedig huszonkét perc telt el a két jelenet között.
A magabiztos előny tudatában aztán visszakapcsolt egy sebességi fokozatot a Kelen, és nyíltan az előny megtartására játszott, türelmes játékkal és szervezett védekezéssel. A Nagykanizsa persze nem hagyta annyiban, és igyekezett helyzeteket kidolgozni, azonban csak erre nem koncentrálhatott, hiszen főként Borbély Bence révén mindig veszélyesek voltak a Kelen-kontrák. A 82. percben aztán Kovalszki Máté révén szépíteni szépített a vendég csapat, és közel került a Kelenhez, azonban ennél többre már nem futotta erejükből, így megérdemelt győzelmet aratott együttesünk.
– Az első 20-25 percben sem védekezésben, sem támadásban nem játszottunk a megbeszéltek szerint, kicsit érződött, hogy nem mindenki a megszokott helyén szerepelt a hiányzók miatt, a vendégek pedig lendületesen és erőteljesen játszottak ebben az időszakban – kezdte értékelését csapatunk vezetőedzője, Harmati Tamás. – Ezután viszont sikerült kiegyenlítettebbé tenni a találkozót, majd a második félidőben olyan előnyt szereztünk, amit már a végéig képesek voltunk megtartani. Az elmúlt mérkőzéseken játszottunk sokkal jobban, mint ma, de a játékosaim olyan kisugárzást és hozzáállást mutattak, hogy ezt a meccset csak mi nyerhetjük meg. Gratulálok az egész csapatnak a győzelemhez!
2022 első tétmeccsen szerzett győzelme egyúttal azt is jelenti, hogy továbbra is tart a Kelen hazai veretlenségi sorozata, amely már szeptember 22. óta íródik. Csapatunk ráadásul győzelmével feljebb lépett a tabellán és ismét a felsőház tagja.