fbpx

Győzelemmel debütált a Kelen sporttelep!

2021.08.12.

Látványos mérkőzésen, 5-1-re nyert hazai pályán felnőtt férfi csapatunk a bajnokság 2. fordulójában, ezzel az NBIII-as meccshelyszínként először szereplő Hunyadi Mátyás úti sporttelep győzelemmel debütált a sorozatban.

Az északnyugati kapuba négy gól is esett a Kelen pálya első NBIII-as mérkőzésén

Két forduló után nyilván korai ebből a szemszögből nézni a helyzetet, de ami tény, az tény: az NBIII. Nyugati csoportjának listavezetője a Kelen SC! Az Andárshida elleni, nagyarányú győzelmet követően ugyanis a legjobb gólkülönbséggel rendelkező csapatként a tabella első helyéről várhatja a 3. fordulót.

Harmati Tamásék remekül kezdték a szezont, hiszen a Balatonfüred elleni nyitófordulóban, és a MOL Magyar Kupa 1. fordulójában is idegenben tudtak győzni, így magabiztosan léphettek pályára szerda délután a Kelen pályára érkező Andráshida ellen is a bajnokság 2. fordulójában.

A Zala megyei I. osztály tavalyi bajnoka ellen már hamar, a mérkőzés 5. percben vezetést szerzett klubunk, méghozzá a Kelenhez nyáron érkező, tavalyi BLSZ I-es gólkirály, Borbély Bence révén, aki kiharcolta magának, hogy ziccerbe kerüljön, majd higgadtan értékesítette is a lehetőséget. A szélső góljára a szintén nyáron érkezett Babinszky Bence duplázott rá a 14. percben, ám négy perccel később szépítettek a vendégek Szabó Martin találatával, így az eredményt tekintve nem tudott igazán ellépni a Kelen.

A dominánsan futballozó zöld mezesek igyekeztek sorra kialakítani a helyzeteket, azonban az Andárshida védelme – ha el is csúszott – nagyot küzdve mindig készen állt a blokkolásra, így vagy a mieink durrantották mellé a kisebb-nagyobb ziccereket, vagy a vendég csapat védelme fojtotta el a további gólszerzési lehetőségeket. Az eredmény ennek fényében nem is változott már a félidőt jelző sípszóig, így 2-1-es hazai vezetésnél vonulhattak pihenőre a csapatok.

Most akár kívánhatnánk is egy, az utóbbi években több sportágban is használatos zárótabellát, de a Kelen első három idei meccse után azt érezni szurkolóként, hogy ezt a csapatot sokat szeretnénk látni játszani – no és természetesen a közösségi egészség is szívügyünk

A második játékrészben aztán újra nekiesett ellenfelének a Kelen, és 5 perc játék után Soós Dávid góljával megintcsak kétgólosra nőtt a differencia. Igen ám, de a vendégeknek ismét megadatott a lehetőség a gyors felzárkózásra: két perccel később ugyanis Zima Ádám – ugyan véleményes szituációban, de a játékvezető ítélete szerint – buktatta a tizenhatoson belül az Andráshida támadóját, a bíró pedig a büntetőpontra mutatott. Kisebb közjáték után ugyanakkor a 150 főnyi Kelen szurkolótábor hangos szóval is megtámogatott igyekezete eredményt hozott, hiszen Zima Ádám rögtön javította a hibát, és bravúros vetődéssel kifogta a büntetőt, egyúttal el is döntötte a mérkőzés sorsát. A meccs végéig még egy kapufája volt a vendégeknek, egyéb lehetőséget azonban nem tudtak kialakítani, így a 77. percben második gólját szerző Babinszky Bence, majd a hosszabbításban betaláló tinédzser, a 17 esztendős Balogh Tamás gólja már a kegyelemdöfés volt a vendégek számára.

A magabiztos győzelem ellenére Harmati Tamás szerint van mit tanulni a szerdai mérkőzésből.

– Nagyon örülünk, hogy a hazai közönség előtti bemutatkozásunk is jól sikerült, ez extra motivációt jelentett a játékosaimnak. A mérkőzést dominánsan és hatékonyan kezdtük, aztán kicsit túlságosan megnyugodott mindenki és kellett egy kis idő, míg visszataláltunk a játékunk ritmusához, de végül magabiztos győzelmet szereztünk. A nagyobb arányú különbség ellenére van mit tanulnunk ebből a 90 percből, de összességében jár a gratuláció minden játékosomnak, a szurkolóinknak pedig köszönjük szépen a támogatást!

A tabellát két forduló után 6 ponttal és plusz 5-ös gólkülönbséggel vezető Kelen legközelebb a Kaposvár vendégeként lép pályára vasárnap este 19:00 órakor.