fbpx

Nyolc döntő következik

2022.04.14.

Két, lényegében sikeres meccset és egy remek első félidőt követően feltámadni látszott, végül vereséget szenvedett csapatunk a ZTE II. ellen, pedig minden adott volt ahhoz, hogy Soós Dávidék végre a győzelem útjára lépjenek.

Soós Dávid idén tavasszal már harmadik gólját szerezte a bajnokságban, eddig azonban csak egyszer örülhetett együtt az egész csapat ezeken a találkozókon

„Hol van már az a hullámvölgy?” – kérdezhették egymást a Kelen szurkolók felnőtt férfi I. csapatunk hétközi mérkőzésének első félidejében, hiszen a zalaiak játékát szinte egy percre sem engedte kibontakozni együttesünk, amely agresszív és jól komponált letámadásával majdhogynem a saját térfelén tartotta végig a vendégeket. Ha lenne hőtérképe az első negyvenöt percnek, akkor látványosan csak pár csápja lógna át a Kelen térfelére, ahova jellemzően egy-egy kisebb hibát követően jutott át a ZTE.

Nem lehet azonban elvenni a vendégektől, hogy minden ilyen hibára remekül lecsaptak, és ezzel állandó készültségben tartották a védelmünket, amelyet ismét Kalmár Adrián irányított hátulról. A klubunk kapus szekciójának szakmai vezetőjeként dolgozó Kalmár már második meccsén kezd a gólvonalon Zima Ádám betegsége miatt, és az említett hibák feloldásában elég nagy szerepe volt az első félidőben, amikor egy-egy bakit követően, esetleg lesről, vagy a leshatárról tizenhatosunkra betörő vendég támadók útját állta – biztonságot sugárzott és uralta a büntető területet.

Eközben a zalaiak térfelén élénk volt a játék, Babinszky Bencét a jobb oldalon rendre szabadon találta meg a labda, Rétyi Tamás a bal oldalon lehetetlennek tűnő helyzetekben is megtartotta a játékszert, és veszélyes beadásai mellett a kapura is veszélyes volt, miközben remekül indította el a letámadásainkat is. Soós Dávid elöl sokszor veszélyes helyen tudott feltűnni, ezt pedig Pintér Bence és Lustyik Levente is jól tudta használni, amitől szinte minden támadásvezetés kapuralövéssel, vagy szöglettel zárult. Végül a 38. percben a második sarokrúgásból törte fel csapatunk a vendégek védelmét: egy remek szögletvariációt követően Lustyik Levente beadását Soós Dávid bólintotta a kapuba, ezzel 1-0-ra vezetett a Kelen. A meccs képe alapján tehát jogosan értékelhetett úgy a Hunyadi Mátyás úti sporttelepünk közönsége, hogy jól játszik a csapat, újra a helyünkön vagyunk.

A második félidő elején aztán látványosan visszaesett a mérkőzés tempója, csapatunk letámadását felváltotta egy zártabb védekezés, és már a félidőben látni lehetett, hogy az ezúttal a kispadon kezdő Borbély Bence, Erdei András, Timári Norman trió ugrásra készen várja, hogy pályára küldjék őket. Az első félidő munkáját követően egyre fáradtabb Kelen játékosok között eközben egyre több helyet talált a vendég csapat a játékra, így egy-egy rövidebb periódusban irányítani is tudták a találkozót, amire reagálva Borbély Bencét és Timári Normant is magához hívta Harmati Tamás. Az utolsó fél órára új lendületet hozó duó azonban bármennyire is készülődött ismét veszélyt vinni a támadójátékunkba, mire pályára kerültek a 62. percben már 1-1 volt az állás: a nem sokkal korábban labdával fejbe rúgott Wild Tamás még láthatóan szédelegve rosszul helyezkedett a tizenhatoson belül és elmért egy labdát, hibáját pedig bármennyire is igyekezett kijavítani a kapus Kalmár Adrián, már csak a zalai támadó játékost tudta eltalálni, aki eddigre túljuttatta a labdát a gólvonalunkon. Mindez a 60. percben történt, így izgalmas utolsó fél órára számíthatott a Kelen pálya közönsége.

Harmati Tamás szerint megvolt minden ahhoz, hogy magunknak tegyük könnyűvé a bajnoki hajrát, azonban az elszalasztott lehetőséget követően továbbra is izgulhatunk

Így is lett, és az egyaránt győzelemért hajtó csapatok ugyan mind több és több hibával játszottak, de sorjáztak a kis és közepes veszélyhelyzetek a kapuk előtt. Ami viszont látható volt, hogy a frissen szerzett góllal megkaparintott lélektani előnnyel folyamatosan igyekezett jól sáfárkodni a vendég csapat, akik űzték-hajtották egymást, és ha játékban nem is, de taktikai faultokban dominálni tudtak, miközben a futballnyelv szófordulatait is kellően hatékonyan használták. Látszott tehát, hogy mindent megtesznek a győzelemért, mégis valahol meglepetés volt, amikor végül megszerezték, hiszen Timári és Borbély után Erdei András is pályára lépett a Kelenben, és szépen csendben ismét a hazaiaknál volt többet a játékszer. Hanem aztán a 87. percben ismét kapitális hibát vétett a Kelen védelem, és ugyan kapusunk még bravúrral hárítani tudta a vendégek közeli fejesét, a kipattanót Huszti András sodorta a kapuba, ezzel pedig kialakult az 1-2-es végeredmény.

A Sebestyén Lóránt, Huszti András, Milovanovikj Daniel, Grzan Sime, Posztobányi Patrik, Szalay Szabolcs, Rebernik Mihael és Papp László személyében nyolc NBI-es kerettaggal felálló ZTE II. elleni meccsről érthetően csalódottan nyilatkozott vezetőedzőnk, Harmati Tamás, aki szerint nagy lehetőséget szalasztott el csapatunk.

– Sokadik ilyen mérkőzésünk volt tavasszal, amikor jól felkészültünk, jól megterveztük a mérkőzést és még működött is a pályán a dolog egészen addig, amíg az egyéni hibák ki nem billentették a csapatot – kezdte értékelését vezetőedzőnk. – Az első kapott gól után már nem tudtunk olyan koncentráltan játszani és ezt a vendégek ki is használták az utolsó percekben. Ez a kilencven perc jól mutatja, hogy lehetnénk a játékunk alapján jóval-jóval előrébb a tabellán, de azt is jól mutatja, hogy amíg ilyen hibákra képesek vagyunk, addig végig izgulhatunk, és a kiesők fölött meghúzott vonal közelében maradunk. Ma is elszalasztottunk egy nagy lehetőséget, hogy megkönnyítsük az életünket, úgyhogy innentől minden mérkőzés döntő lesz számunkra, hogy jövőre is ebben az osztályban tudjunk szerepelni!
Ahogy korábban honlapunkon is beszámoltunk róla, az ünnepi héten a ZTE II. elleni hétközi forduló mellett vasárnap is pályára lép felnőtt NBIII-as csapatunk, amely április 17-én 17:00-tól a sereghajtó Gárdony-Agárd vendége lesz a bajnokság 31. fordulójában.