fbpx

Nagyot küzdve ”otthon” tartottunk egy pontot

2019.10.21.

Egyenlített, majd a 73. perctől emberhátrányban futballozott felnőtt csapatunk az élvonalból 2016-ban kizárt Kecskemét ellen vasárnap, így ismét pontot szerzett a bajnokságban.

Kelen SC – Kecskeméti TE 1:1 (0:1)

MLSZ NBIII. Közép csoport 11. forduló
2019.10.20., vasárnap 14:00, Csepel Stadion, 150 néző

G.: Könczey M. (72’) ill., Patvaros Zs. (19’)

S.: Kádár M. (20’), Krajnc B. (93’) ill., Szalai G. (55’), Patvaros Zs. (65’), Urbán P. (71’), Asztalos D. (85’)

P.: Könczey M. (73’)

Összeállítás: Haála K. – Módly M., Könczey M., Nagy Zs. – Szabó B. (Kiss G. a szünetben), Rőthy M., Kasza D., Dankó M. (Krajnc B. 71’) – Koós B. (Zsiborás Z. 74’), Balogh B., Kádár M.

Cserék: Major Cs., Kiss G., Armaan S., Fialovszky M., Zsiborás Z., Bakó K., Krajnc B.

Vasárnap a korábbi ferencvárosi kedvenc, Zoran Kuntics által irányított Kecskemétet fogadta Harmati Tamás csapata a Kelen ideiglenes otthonában, a Csepel Stadionban, ahol remek futballidő és 150 néző várta a játékosokat. Ugyanakkor az indián nyár ellenére a pálya talaja eléggé megnehezítette a csapatok dolgát, akik talán épp emiatt elsősorban a harcosságra helyezték a hangsúlyt a kreatív futball helyett.

A 19. percben a kecskemétieket korábban az NBI-ben is szolgáló Patvaros Zsolt szerezte meg a vezetést a vendégeknek. Csapatunk viszont – jó szokásához híven – nem zuhant össze, sokadjára is megmutatta, hogy képes hátrányban játszva is kapura törően futballozni, amit ezen a mérkőzésen két kapufa is bizonyított. A 72. percben aztán sikerült bevenni az ellenfél kapuját, Könczey Márk előzte meg az emberét egy oldalról beívelt szabadrúgásnál, és csúsztatott a jobb felső sarokba – Kelen – KTE 1-1!

Az egyenlítést azonban beárnyékolta, hogy ünneplése közben pár keresetlen gondolat is kiszakadt gólszerzőnkből, aki egyből piros lapot kapott és kénytelen volt elhagyni a játékteret – csapatunk 10 emberre fogyatkozott az utolsó 20 percre. A Kelen egyik nagy erőssége ugyanakkor épp a szervezettség, amire vasárnap ismét remek példát mutatott a csapat, hiszen sikerült megtartania az eredményt a hármas sípszóig, ezzel újabb pontot szerzett az NBIII-ban. Harmati Tamás is örült a pontszerzésnek, miközben azért ott motoszkált a fejében, hogy akár a győzelem is meglehetett volna.

Nagyon nehéz meccs volt, több dolog miatt is. Egyrészt az ellenfél miatt, másrészt a pálya minősége is nehezítette a csapatok dolgát. A játék képe ennek megfelelően alakult, csak ritkán fordult elő szép együttműködés a játékosok között, inkább a párharcok domináltak a 90 perc során. Összességében örülünk az egy pontnak, bár jó  lett volna, ha legalább az egyik kapufa bemegy a kettőből.  Az viszont, hogy az utolsó húsz percet emberhátrányban ki tudtuk védekezni, jól mutatja a csapat lelkesedését, szervezettségét és hozzáállását. Ebből próbálunk tovább építkezni. Gratulálok minden játékosomnak!

Csapatunk legközelebb is a Csepel Stadionban lép pályára, ezúttal azonban a Honvéd második csapatának vendégeként október 27-én, vasárnap 13:30-as kezdettel.

Fotók: Kanizsay Zoltán

SZERETNÉL TE IS CSATLAKOZNI A KELEN SC-HEZ?