fbpx

Keserédes élmény

2021.09.23.

Közönségszórakoztató játékkal lepte meg a szerda kora délután sporttelepünkre kilátogató szurkolókat a Harmati Tamás vezette felnőtt Kelen, amely végül ugyan 3-1-es vereséget szenvedett, de nem feltétlenül saját hibái miatt.

Lustyik Levente először volt kezdő Harmati Tamás csapatában a pálya közepén, ahol jól kombinált Pintér Bencével és Erdei Andrással

Nehéz beszámolót írni a csapat hétközi, Veszprém elleni mérkőzéséről, mert ugyan a lefújást követően nem ünnepelhettek a Kelen szurkolók, a szezon egyik legjobb és leglátványosabb játékát mutatta be Harmati Tamás együttese, amit nem csak öröm, de élmény is volt nézni. Mindezt tetézte, hogy a mérkőzést az előkelő második pozícióból váró vendégek a meccs alakulásához igazodva zárt védekezésre, és ezzel együtt kontrajátékra rendezkedtek be, ami elég hízelgő volt csapatunkra nézve. Mégis, a korábbi ideiglenes Videoton tréner, Pető Tamás irányította veszprémiek játéka bizonyult hatékonyabbnak szerda délután igaz, ha a harmadosztályban is lenne videóbíró, gyaníthatóan más lett volna a találkozó eredménye.

A Juhász Bálint, Halmai Kristóf, Urbán Richárd trió vezette mérkőzésen ugyanis a közönségszórakoztató játék ellenére a játékvezetők lettek végül a főszereplők. Pedig bőven akadtak a mérkőzésen élvonalbeli labdajáratások és remek egyéni megoldások, a két jó mentalitású csapat lüktető játékot produkált, Kertai Dániel pedig extra mozdulattal még ollózva is veszélyeztette a veszprémiek kapuját… Kívülről látva a pályát persze nyilván könnyebb ítéletet mondani, mint amikor nagy nyomás alatt kell azonnal döntést hoznia a játékvezetőknek, de a találkozón végig úgy tűnt, hogy a pálya vonalai, vagy épp a játékosok aktuális elhelyezkedése nem voltak különösebb hatással a bírókra, ahogy az sem, hogy a tizenhatoson belüli, és az azon kívüli területeken ugyanúgy szabálytalanság a szabálytalanság, cserébe mindig akadt egy-két fontos mondat, amivel meg lehetett törni a játék ritmusát akkor is, ha arra egyébként a közönség soraiból nem látott senki semmiféle indokot. Legyen az egyértelműen tiszta szerelés, játéktéren kívülre került labda, lesállás, vagy kezezés, a kijelölt játékvezetők sajnos alig tudtak a szabálykönyvnek megfelelő döntéseket hozni, és ez mindkét csapatot sújtotta – a Kelent sajnos ezúttal jobban.

Az első félidőben egyértelműen domináló Timári Normanék ugyanis tényleg remek játékot nyújtottak a találkozón, amely során a vendégek szervezettsége és egymást segítő elszántsága kellett ahhoz, hogy ne szerezze meg a vezetést csapatunk már az első negyvenöt percben. No és persze a játékvezetői hármas, akik két kezezés gyanús esetet is egyszerűen figyelmen kívül hagytak, miközben az egyik alkalommal a kapu felé tartó labdába ért bele egy veszprémi védő keze. A vendég játékos szabálytalansága természetesen nem szándékos volt, hiszen közvetlenül előtte változtatott irányt a játékszer, az oldalra kitartott alkaron csattanó labda azonban minden szabály szerint büntetőt ér, ha az a tizenhatoson belül történik.

A második félidőben aztán valamelyest alábbhagyott a Kelen lendülete, de megmaradt a játékelőnye, amivel ugyanakkor egyre kevésbé tudott élni. A holtpontot követően aztán úgy tűnt cseréinek is köszönhetően új erőre kap a csapat, azonban a 71. percben egy szabadrúgásból oldalról a kapu elé érkező labda érintés nélkül utat talált Zima Ádám kapujába, ami valamelyest megfogta a Kelent. Erre tett rá még egy lapáttal, amikor hat perccel később egy kapu előtti kavarodásból előrevágott labdával a kapuig ment a vendégek 9-ese, és végül góllal zárta az akciót, miközben azt egyértelmű lesállás előzte meg, olyannyira, hogy a védelmi láncunkból egyedül Kertai Dániel kísérte az akciót, ő is csak kötelességtudatból, de végig a jogos sípszóra várva. A partjelző azonban vonalból nem láthatta az esetet, mert 5-10 méteres lemaradásban volt az esethez képest.

A Kelen azonban nem esett össze, több helyzetet is kidolgozott, végül egy egyértelmű szabálytalanságot követően végre büntetőt kapott, igaz nem volt nyilvánvaló, hogy a fault kívül esett a boxon, vagy már a büntetőterület vonalán, ami a tizenhatos részét képezi. Talán kompenzálni igyekezett Juhász Bálint játékvezető, mert rögtön és egyértelműen a tizenegyes pontra mutatott, ahonnan Timári Norman nem szokott hibázni, és ezúttal is betalált. A hajrára tehát pontszerzési reményekkel fordult a Kelen, amikor ismét egy lesgyanús esetből eldöntötte a mérkőzést a kétszer is betaláló Major Norbert, így elég keserédes lett a Kelen szurkolók szerda délutánja.

Érthető módon vezetőedzőnk, Harmati Tamás is csalódottan nyilatkozott igaz, ő egyáltalán nem a bírói közreműködés felől közelített, amikor honlapunknak értékelte a mérkőzést.

– A csalódottságunkat legyőzve kell értékelnünk ezt a mérkőzést, hiszen egy komoly céllal rendelkező, nagyon erős csapattal játszottunk, ráadásul a meccs nagy részében teljesen egyenértékű ellenfélként. Igazság szerint a három pont sorsát az egyéni hibáink döntötték el, addig a csapat a megbeszéltek szerint játszott. Az első 60-65 perc játékára büszkék lehetünk, nagyon fegyelmezettek és tudatosak voltunk. A további célunk pedig az, hogy ezt a teljesítményt ilyen szintű csapat ellen is egészen a lefújásig bírjuk majd. Az esetleges tévedésekről sok visszajelzést kaptam, de a játékvezetővel és a teljesítményével továbbra sem szeretnék foglalkozni, ez nem az én dolgom, én a csapatomért felelek. A lényeg, hogy vasárnap javíthatunk és biztos vagyok benne, hogy a játékosaim ebben a szellemiségben készülnek tovább és lépnek majd pályára a Bicskei TC otthonában.