fbpx

Ilyen a futball

2023.02.13.

Mondhatni igazságtalan döntetlennel zárult felnőtt férfi NBIII-as csapatunk új évének első tétmérkőzése, amelyen mindkét gólt a Kelen szerezte, mégis 1:1 lett a meccs vége.

Vass Benjámin (6) rendre több védő figyelmét is lekötötte, becserélése után mindössze 7 perccel pedig szezonbeli negyedik gólját szerezte

Vasárnap újraindult a 2022-2023-as bajnoki szezon felnőtt férfi I. csapatunk számára: az NBIII. Nyugati csoportjában 15. helyén álló Kelen SC a tabellán 18. Csornai SE csapatát látta vendégül és egy leginkább harcos meccsen 1:1-es végeredmény született. A találkozón egy-két rövidebb periódustól eltekintve végig irányított a Kelen, amely mindkét gólt a sajátjának mondhatja: az 52. percben remek gólt fejelő Vass Benjámin találata mellett a csornaiak egyenlítő gólját is mi szereztük, nyilván egy szerencsétlen véletlen következtében.

Nyáron új stábbal és átalakuló kerettel kezdett neki a 2022-2023-as szezonnak a Kelen, amely először indult el rendes tagként a bajnokságban, hiszen első ízben tudott tavaly Harmati Tamás irányításával bent maradni az NBIII-ban, így a nyáron érkezett Bordán Csabával már nem újoncként szerepel a ligában. Az együttes ennek megfelelően kezdte a szezont, és az NBII-ből tavaly nyáron kiesett Budaörs idegenbeli legyőzésével indította a bajnokik sorát, melyben egészen a 14. fordulóig a felsőház tagja volt. Egy pármeccses hullámvölgy óta kikerült a TOP 10-ből együttesünk, ugyanakkor 2023 első meccsén úgy tűnt, hogy egyértelmű célja a visszajutás.

A nagy hideg után kellemesnek ható futballidőben, egy a téltől megviselt pályán csaptak össze az egyaránt zöld-fehér együttesek, közülük a vendégek könnyen érthető, céltudatos játékkal futballoztak, míg a Kelen láthatóan saját határait feszegette az előrelépés érdekében. A téli átigazolási szezonban egyik leggólerősebb játékosát elvesztő csapatunk játékrendszerét és kezdőként pályára lépő játékosait tekintve is újat mutatott az őszhöz megszokottakhoz képest, és ugyan akadozott többször a játék – sokszor a pálya talajának köszönhetően – az előremutató elképzelések tetten érhetőek voltak a közös erőfeszítésekben.

Az első játékrészben például öt különböző Kelen-játékos is került gólhelyzetbe, míg a vendégek próbálkozásait vagy csírájában elfojtotta a védelem, vagy a helyzet lezárásához teremtett kellően nehéz feltételeket ahhoz, hogy a csornaiak végül egyszer se találják el Köcse Bence kapuját. Megjegyzendő persze, hogy amíg a vendégek így nem is szerezhettek gólt, addig a Kelen előtt adódó lehetőségek sem hoztak találatot. A félidőben így kettőt is cserélt Bordán Csaba, aki jó érzékkel nyúlt bele a mérkőzésbe, hiszen a pályára küldött Pintér Bence tempót, nyugalmat és stabilitást hozott a középpályára, míg a szintén csereként érkező Vass Benjámin mindössze hét perc játékot követően remek fejesgóllal hálálta meg a bizalmat. A találatot előkészítő csapatkapitány, Kádár Máté épp a vezetőgól előtt hagyott kihasználatlanul egy értékes ziccert igaz, kapáslövésénél bravúrral védett a vendégek hálóőre.

Jellemző jelenet a meccsen: a Kelen rendre túl van már a legtöbb védelmi vonalon, a végén valahogy mégis hiányzik egy kis pontosság, élesség ahhoz, hogy gólt érjen az erőfeszítés

A Kelen előnye a látottak alapján jogos volt, ugyanakkor még bele sem lendülhetett csapatunk az új játékhelyzetbe, máris jött a feketeleves: az 57. percben egy vendégszögletet követően a rövidre érkező lágy labdát többen is eltévesztettek, amely így a kapu közvetlen előterében, egyenetlen talajon pattant le, a tisztázni igyekvő Szalai Andrásról pedig szerencsétlen módon a Kelen-kapuba pattant a labda. A szélső védő egyébként végig szenvedélyesen futballozott a találkozón, erőfeszítései pedig majd’ minden további esetben a Kelen javára voltak.

Az ismét kiegyenlített állás kissé megfogta csapatunkat, és egy óra játékot követően a vendégek is eltalálták Köcse Bence kapuját. A veszélytelen próbálkozáson kívül egyszer pörgetett még kapura hasonló potenciállal egy szögletet követően a vendégek csapatkapitánya, míg a Kelen ugyan továbbra is dolgozott ki helyzeteket, igazi ziccerig nem tudott már eljutni a rutinosan zsivány csornaiak ellen. A szabálytalanság határát súroló játékeszközök és a rendszeresen számon kérő szóval is megtámogatott erőfeszítések így döntetlent értek a továbbra is kieső helyen álló vendégeknek, míg a Kelen úgy szerzett pontot a 21. fordulóban, hogy a közvetlen riválisok, így a tabellán 14. Gyirmót, és a 16. helyezett ZTE II. sem tudott újabb egységet gyűjteni.

Folytatás február 19-én vasárnap 14:00-kor ismét a Hunyadi Mátyás úti Kelen pályán, ahol az Aczél Zoltán vezette III. Kerületi TVE lesz Bordán Csabáék ellenfele.

KELEN SC – Csornai SE 1:1 (0:0)