fbpx

Nem tudtunk „csodát” tenni

2019.09.23.

Végig egyenrangú ellenfelei voltunk a másodosztályú Vác együttesének a Magyar Kupa 6. fordulójában, azonban a helyzeteit kihagyta csapatunk és ez végzetesnek bizonyult.

A vereség ellenére a csapategység adott

Kelen SC- Vác FC 0:3 (0:1)
Magyar Kupa 6. forduló
2019.09.21. szombat 15:00, Csepel Stadion, 200 néző

G.: – ill., Mácsik D.(14’), Magos M.(57’), Lefler B. (80’)

S.: Kiss G.(77’) ill., Géringer L.(58’), Magos M.(68’)

P.: Könczey M.(64’)

Összeállítás: Haála K. – Módly M., Könczey M., Megyesi T., Dankó M. – Rőthy M. – Koós B., Kasza D. (Kun B. 83’), Krajnc B. (Kiss G. szünetben), Kádár M. – Balogh B. (Horváth D. 83’)

Major Cs., Kun B., Zsiborás Z., Bakó K., Kiss G., Horváth D., Egyed B.

Szombaton a másodosztályú Vác együttesét fogadta Harmati Tamás csapata a Magyar Kupa 6. fordulójában, ahol a vezetőedző terveinek egyes részeit sikerült megvalósítani, a kiegyenlített játék ellenére azonban kiestünk a kupasorozatból. Korábban arról beszélt felnőtt csapatunk vezetőedzője, hogy szervezett játékkal és megfelelő hozzáállással képesek lehetünk eltüntetni a két csapat közti osztálykülönbséget, és ha a meccs képe kellően sokáig egyenlő erősségű csapatok rivalizálását mutatja, akkor bármi megtörténhet.

Ennek megfelelően hamar összeállt a csapat játéka, és pár kisebb hiba mellett jól védekezve lehetetlenítette el a váciak támadásait már a középpályán. A szervezett védekezés idővel megadta a lehetőséget játékosainknak a támadásvezetésre, amivel igyekeztek élni is. Kezdetben óvatosan törtünk csak az ellenfél kapujára, de lassan nyílt sisakossá vált a játék a szurkolók örömére. A szervezett védekezésbe aztán a 14. percben csúszott hiba, egy jobb szélen felpasszolt labdára egyszerre három játékosunk igyekezett lecsapni, végül míg mindenki a másikra várt, a labda szabadon továbbgurult köztük, és máris ziccerben találta magát a vendégek játékosa, Mácsik Dominik, aki higgadtan értékesítette helyzetét – 0-1.

Percekig látható volt, hogy megfogta a csapatot a bekapott gól, később azonban új erőre kapott és a félidő vége előtt Koós Bálint és Balogh Bence révén kétszer is gólhelyzetbe került, ám sajnos egyiket sem tudta értékesíteni. A félidőre úgy vonultak le a csapatok, hogy reális esély mutatkozott az egyenlítésre.

A második játékrészt ennek megfelelően kezdte a Kelen, zsinórban háromszor tudott veszélyes szituációt teremteni az ellenfél kapuja előtt, miközben a Vác egyszer sem tudott góllal fenyegető támadást vezetni. A kihagyott helyzetek mellett ugyanakkor az sem segítette csapatunkat, hogy a játékvezető nem tolerálta a kemény – de egyébként szabályosnak mondható – fellépésünket, és ítéleteivel széttördelte a játékot. A szakmailag számon kérhető bíráskodás azonban csak egy összetevője volt a vereségnek, hiszen az elpuskázott ziccerek mellett újra megingott hátul a csapat, és egy tizenhatoson belüli kavarodás végén Magos Mátyás megszerezte a vendégek második gólját az 57. percben – 0-2.

Ezt követően még keményebbé vált a párharc, a vendégek két sárga lapja mellett védőnk, Könczey Márk a 64. percben piros lapot kapott mivel egy fejpárbajban könyöke az ellenfélhez ért. Csapatunk ugyanakkor tíz emberrel is állta a sarat, egészen a 80. percig, amikor a csereként pályára lépő Lefler Benjamin eldöntötte a mérkőzést – 0-3.

A végeredmény ellenére azonban úgy tűnt, hogy képesek voltunk egyenrangú ellenfelei lenni a másodosztályú Vácnak. A mérkőzés végén Harmati Tamás értékelte a látottakat.

– Nem tudtunk ”csodát” tenni, de ez kizárólag rajtunk múlt. Annyi helyzetet alakítottunk ki, amennyinek bőven elégnek kell lennie egy győzelem megszerzéséhez, hiszen a meccs alatt öt alkalommal voltunk kapussal szemben, ziccerben. A kiállítás után a becsületünkért játszottunk és büszke vagyok arra, hogy tíz emberrel is tudtunk helyzetet kialakítani és volt tartása a csapatnak. Az eredmény nem tükrözi reálisan a két csapat közti különbséget, de az igazunkat csak akkor tudjuk bizonyítani, ha a lehetőségeinket gólokra váltjuk. Gratulálok a Vác FC csapatának a továbbjutáshoz!

Felnőtt csapatunk legközelebb szeptember 29-én, vasárnap a Dabas ellen lép pályára idegenben az NBIII-as bajnokságban.