fbpx
 

Szakmai továbbképzés a Kelenen!

2018.04.21.
A hét elején a Kelen SC adott otthont egy szakmai továbbképzésnek, Futball Periodizáció I. címen, Pacsi Bálint előadó vezetésével. Bálint mellett Feczkó Tamás, az MTK vezetőedzője is lehetőséget kapott 15 percben felvázolni az MTK labdakihozatalát. Pacsi Bálint, Feczkó Tamás és a Kelen SC szakmai igazgatója, Harmati Tamás is néhány gondolatot megosztott velünk a képzésről.

Hogy érezted magad ezen a napon?

Kifejezetten jól éreztem magam, egyszer már jártam itt 2013-ban a Kelen SC-nél, akkor egy gyakorlati bemutatót tartottam a műfüvön. Az edzés gyakorlatokat bemutató játékosok között ott volt az 1998-as születésű Csernik Kornél, aki azóta a Ferencváros NB1-es csapatában is bemutatkozott.

Egyébként is az a tapasztalatom az itt dolgozó edzőkről, hogy egy nagyon jó szellemiségű edzői gárda alakult ki, egy kimondottan magas színvonalú vezetővel, Harmati Tamással.

Az egynapos kurzus során nagyon jó volt, hogy kialakult egy igazi interakció az edzők között és bátran elmondták tapasztalataikat, véleményüket. Így egymástól is tanultak az edzők a tanfolyam alatt.  Erre előadóként nagy hangsúlyt fektetek. Rendhagyó módon a futball minden szegmenséből érkeztek kollégák, a résztvevők között voltak sportköri elnökök ( Csepel, Rubeola futsal), szülők (egy magyar Elit akadémiáról),  NBI-es pályaedző, NBII-es vezetőedző, NBIII-as vezetőedző, utánpótlás vezetőedzők amatőr és profi szintről ( többek között FTC, Videoton, Vasas, MTK, Soroksár, Szeged, Mészöly Focisuli, Budai FC, Kelen SC, Piliscsaba), női vonalról is érkeztek kollégák és a férfi futsalból is.

30742101_1911003888910753_2803684488243052544_n

Számodra mi volt a nap  tanulsága?

A tanulság az volt, hogy ha az edzők nyitottak és őszintén állnak hozzá egymáshoz, akkor kialakul egy közös nyelv, egy közös gondolkodás.   Ennek eredményeképpen elindul a tudás megosztás és a belső fejlődés. Mindannyiunk célja ugyanaz, a magyar labdarúgás fejlesztése és együtt örülni a magyar utánpótlás válogatottak és a felnőtt nemzeti válogatott sikereinek. Ezt a célt, csak közösen tudjuk elérni. Szakmailag ezt segíti a periodizáció témaköre, amiből ma a csapat és egyéni periodizáció mellett a rehab periodizációval is megismerkedtek a hallgatók. Rendkívül fontos, hogy a tervezés folyamatában az edzők egyénekben is gondolkodjanak, hiszen más-más felkészítést kíván egy hátvéd vagy egy csatár, mást egy 18 éves erőtől duzzadó fiatal, vagy egy karrierje végén lévő 36 éves játékos, mindezek mellett figyelembe kell vennünk a játékosok korábbi sérüléseit illetve test összetételüket is, ahhoz, hogy megfelelően, mint egy patika mérlegen kimérjük a napi, heti és ciklikus terhelés pihenés arányokat az egész idény alatt.  Kulcsfontosságúnak tartom mindezek mellet az utánpótlásból a felnőtt csapatba történő átmenet megtervezését, aminek lépcsőfokait saját magam fejlesztettem ki az elmúlt 23 évi edzői tapasztalataim alapján. Tanulmányaimat ezen tervezési folyamatokról Amszterdamban és Lisszabonban végeztem és idén nyáron Valenciában folytatom.

Szerinted a kiscsoportos vagy a nagyobb létszámú oktatás a hasznosabb?

Mindkettőben van tapasztalatom, tartottam 600 ember előtt is előadást, de a 25-30 fős csoportot tartom a legjobbnak, itt minden hallgatóval kontaktusba tudok kerülni, látom mindenkinek a szemét, hogy velem halad-e az előadás folyamán. Ezért is maximalizálom mindig a jelentkezők létszámát 30 főben, most már ötödik alkalommal (Szombathely, Nyíregyháza, Újpest, Hévíz)  telt házzal. Fontosnak tartom, hogy mindent tisztán és érthetően át tudjak adni a kollégáknak.

Vendég előadóként Feczkó Tamást, az MTK vezetőedzőjét hívtam meg, aki  15 percben bemutatta az MTK labdakihozatalának felépítését, Beregi István fantasztikusan megvágott, előkészített videóinak segítségével. Kiemelném a videó elemzők munkájának fontosságát, számomra Noé Dávid készítette elő a nap folyamán, amivel segítette, hogy képi és videó formákban érthetőbb legyen az adott témakör üzenete.

Legközelebb április 30-án Szerbiában a Nyers István Akadémián lesz Periodizáció 1 előadása Pacsi Bálintnak. Ősszel pedig Periodizáció 2 és Periodizáció 3 néven, egy illetve két napos szakmai továbbképzéseken lesz lehetőség tovább fejlődni az érdeklődőknek.

 

Feczkó Tamás

Milyen érzéseid vannak a mai nappal kapcsolatban?

Örülök, hogy ennyi edzőt látok, akik fejlődni, tanulni akarnak, ez bizonyítja, hogy nyitottak az újra és a tudásra.

Tanultál valamit a mai napon?

Nem volt új számomra Bálint kurzusa, hiszen részt vettem eddig mindegyiken, de mindig jó hallani, és megerősítést nyer, amit csinálunk. Mindenhol nyitottak voltak a kollégák, Bálint stílusából adódóan mindenki mer kérdezni.

30714728_1911004092244066_7762121135080079360_n

Melyik korosztály segített neked abban, hogy azzá válj, aki vagy?

Ovifocitól kezdve minden korosztálynál voltam, minden év óriási segítség volt, hiszen az ott elkövetett hibákból tudtam tanulni, akkor következmény nélkül ki lehetett javítani, míg profi szinten már nem lehet azt elkövetni.

Mely korosztályokban lehet a legnagyobb fejlődést elérni rövid idő alatt?

Szerintem a 9-12-éves korig lehet komoly munkával a legtöbb eredményt elérni, hiszen itt a legfogékonyabban a gyerekek, a legtöbb pozitív visszajelzés ezekben a korosztályokban van.

Milyen különbségeket, hasonlóságokat látsz egy amatőr és egy profi labdarúgó között?

Amatőr kluboknál a játékosok főleg 18:00 után tudnak edzeni, és sokszor 21:00 után érnek haza családjukhoz, mert edzés előtt egész nap dolgoznak, viszont a sportág szenvedélyükké vált, imádják a labdarúgást. Profi sportban ez a munkája is egyben a játékosoknak, így nap, mint nap sokkal több órában tudnak fejlődni és mindent megtenni a sikerért.

Hallottál már korábban a Kelen SC-ről?

„A” liszences tanfolyamon hallottam a Kelen SC-ről, és nagyon tetszik a gyereksereg itt, minden elismerésem az itt dolgozó edzőké. Most is hallani a gyerekeket, ahogy itt ülök, beszűrődnek a hangok, látszik, hogy jól érzik magukat itt.

 

Harmati Tamás

Először is nagyon örülök és büszke vagyok, hogy sikerült egy ilyen színvonalas rendezvényt megrendezni a Kelen SC otthonában. Az előadás tartalmát tekintve azt kaptam, amire számítottam, hiszen Bálint munkásságát ismertem régebbről. Jó dolog, hogy több emberrel is meg tudta osztani a gondolatit, meglátásait, tapasztalatait, az pedig külön öröm, hogy ezen a Kelenes kollégák is részt vehettek.  Egy igazán tartalmas és hasznos nap volt, bízunk a folytatásban.

(Pacsi Bálint, Feczkó Tamás, Harmati Tamás; szerk.: G.E.A.)

SZERETNÉL TE IS CSATLAKOZNI A KELEN SC-HEZ?

KIEMELT TÁMOGATÓINK

https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2020/04/mlsz.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2020/08/simple-noi-liga.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2022/08/tippmix.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2020/04/sponsor-8.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2020/04/dvm.png

PARTNEREINK

https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2020/04/select.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2022/08/ziccer.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2020/05/nike.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2020/04/footballfactor.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2020/04/budair.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2020/04/ids.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2020/04/profilakt.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2020/05/palbau-bt.png
https://kelensc.hu/wp-content/uploads/2022/02/ujbuda-liga.png
footer_kelen_cimer

Családias közösség, folyamatos fejlődés, kiemelkedő tehetségmenedzsment – klubunk szakmai légkörét, és mindennapi hangulatát is különleges miliő jellemzi, melyben mindenki megélheti a tehetségét, legyen az játékos, edző, vagy munkatárs.

© Kelen Sport Club. Minden jog fenntartva. Készítette: a NUI Design csapata