fbpx

Rangadók hétvégéje! Testvériség SE II. – Kelen SC II.

2015.11.04.
received_974540972614705A hétvége egyik igazi rangadóját játssza a Kelen SC II. felnőtt csapatunk!
Megkértük a csapat vezetőedzőjét, Szőke Lászlót, vázolja fel néhány gondolatban, hogy van megelégedve a csapat eddigi eredményeivel, mivel lehetne jobbá tenni a csapat teljesítményét. Választ kapunk arra is, hogy milyen különbségek vannak a BLSZ IV. és BLSZ III. osztály között, illetve beszél arról, hogy mit várnak csapatával a hétvégi rangadótól.

Szőke László: Az eltelt tíz fordulóval elégedettnek kell lennünk, hiszen kiegyensúlyozott, stabil teljesítményt nyújt a csapat. Volt jó néhány nagyszerű teljesítményünk, jó példa erre a legutóbbi MLTC elleni rangadó, amit idegenben nyertünk meg 5-0-ra. Egy igazán rossz 45 percünk volt, ennek köszönhető egyetlen vereségünk. Azonban nem ájulhatunk el magunktól, mindig van miben fejlődni, tovább lépni. Megítélésem szerint jó úton járunk, s örülünk, hogy az első csapatnál ugyanez a helyzet. A két csapat sorsa ugyanis összefügg.

A negyed illetve harmadosztály közötti különbség egyértelműen érezhető. Tavalyi ellenfeleink zöme érezhetően edzés nélkül, a meccsre beesve futballozott, így sokszor fordult komolytalanra 30-40 perc után a találkozó. Ráadásul akár harmadik helyen is fel lehetett kerülni. A harmadosztályban csupán az első helyezett léphet feljebb, s nekünk nem titkoltan ez a célunk. Jól kivehető, hogy a Testvériség II. csapata és mi kiemelkedünk a mezőnyből, megítélésem szerint e két gárda között dől majd el a feljutás kérdése. Emellett is van egy-két kifejezetten szépen és tetszetősen játszó csapat, amelyek ellen vért kell izzadni a három pontért. Sokkal kiegyensúlyozottabb a mezőny, bár itt is vannak elég súlyos kilengések a csapatok teljesítményei között.

A csúcsrangadó előtt sajnos épp elmaradt egy meccsünk, de így legalább egy nagyszerű idegenbeli siker emlékével mehetünk ellenfelünkhöz. Tiszteljük ellenfelünk eddigi eredményeit, egy ponttal előttünk vannak, de egyértelműen győzni megyünk Újpalotára. Ehhez elengedhetetlen az eddig mutatott jó csapatjáték, ami mellé szükség lesz néhány extra egyéni teljesítményre. Mindenképpen az élen szeretnénk telelni!