Klagenfurtban vettek részt a United World Games nevű, szinte mini Olimpiának is mondható rendezvényen a Kelen SC U15 és U19-es korosztályú Lányai. Könczey Zsolt, a Női Szakág vezetője és Soóky Norbert, az U15 Lány csapat vezetőedzője foglalta össze az eseményeket, melyre 4 napon át összesen 46 országból érkeztek csapatok, ahol 12 sportágban mérték össze erejüket.

Az odaút kicsit izgalmasra sikerült, mikor is átlépve az osztrák-magyar határt egy közúti ellenőrzés alkalmával a buszukat  csak másnap engedték tovább egy alkatrész meghibásodása miatt. (Ez az alkatrész a busz biztonságos működését nem veszélyeztette, de a cseréjét szükségesnek ítélték).

Soóky Norbert beszámolója (U15 vezetőedő)

„1. Nap
Kisebb nagyobb nehézségekkel, de megérkeztünk késő este a stadionhoz, a lányok már nagyon fáradtak voltak, de türelmesen reagáltak a történtekre.

2. Nap
Reggel egy amerikai csapat ellen játszottunk, eléggé fàradtan, álmosan kezdtünk, így hamar megkaptuk az első gólt. Fizikálisan elnyomott minket az ellenfél így a égeredmény 8-0 lett nekik. Délután játszottunk volna a Szombathely ellen, de akkora eső esett, hogy a mérkőzést elhalasztották egy nappal későbbre.

3. Nap
Az elmaradt mérkőzést pótoltuk be reggel, 1-0 ra kaptunk ki, pedig jobban játszottunk, majd 2 pihenő után az osztrák csapattal játszottunk, akitől az első félidőben 6 gólt kaptunk, de a második félidőre összeszedtük magunkat és csak 1 gólt kaptunk így a végeredmény 7-0 lett. Noémi nagyon jól védett a második mérkőzésen.
A harmadik mérkőzést a németek ellen játszottuk, 1 pihenőnk volt és a lányok már nagyon fáradtak és dekoncentráltak voltak a nagy meleg és a sok meccs miatt. Sajnos kihagytunk pár helyzetet ők pedig berúgtak egyet így 1-0 ra kikaptunk.
A mérkőzések után elmentünk strandolni a Worthersee tóra, amit a lányok nagyon élveztek.

4. Nap
Reggel a csehek ellen játszottunk, itt már nagyon fáradtak voltak a csajok, sajnos nem maradt erejük, a végeredmény 4-0 lett az ellenfélnek. A tornát végül az osztrák csapat nyerte, aki 22 gólt lőtt és 0 gólt kapott. Játékosai nagyon fegyelmezettek voltak és technikailag is kiemelkedtek a mezőnyből. Úgy játszottak, mint a fiúk.

Összességében a lányok nagyon jól érezték magukat, rengeteget nevettünk, főleg Gabi utánzásain.

Nagyon örülök, hogy eljöttünk a tornára, mert bár nem sikerült gólt sem szereznünk, voltak csodálatos félidők, amikor nagyon határozottan és szervezetten védekeztünk. Sokat fejlődtek a lányok taktikailag a torna során.”

19260377_1783960755248183_4116328793262905418_n

Könczey Zsolt beszámolója (U19 vezetőedző)

„Az első nap apró nehézségek után megérkeztünk, majd elfoglaltuk a szállásunkat, mely a stadion lelátója alatti sátrakban volt.

19113597_1783921845252074_3060230450120190501_n

A második napon a PA All Stars (USA) csapatával kezdtünk, ahol nagyon izgultak a lányok és sajnos 1-0-ra végül ki is kaptunk, pedig mi voltunk a jobb csapat. A második meccsen a LUV Graz (Ausztria) csapatával játszottunk ahol 1-1 lett a végeredmény, Sitku Bogi csodás félolló góljával. Szuper meccs volt, a végén idegen szurkolók jöttek oda hozzánk gratulálni, jól esett mindenkinek, tényleg remek, magas iramú mérkőzés volt. Délután bejártuk a környéket, majd este a megnyitó ceremónián vettünk részt.

A harmadik napon az U15-ös csapattal egymásnak is tudtunk szurkolni. Délelőtt az AIST (USA) csapatával 1-1-et játszottunk, újra jó kis mérkőzés volt, Szabó Timi lőtt szép szabadrúgás gólt. Délután az SV Magdalansberg (Ausztria) csapatától 2-0-ra kikaptunk, amely jó eredménynek számít, mivel ez a csapat nyerte a tornát, ráadásul gólt sem kaptak, teszem hozzá megérdemelten! A mérkőzések után lazítottunk picit és pancsoltunk a Wörth-i tóban, mely csodálatos. Este a játékosok a players partyn vettek részt, ahol sokat barátkoztak.

19424448_1783960481914877_2540431922167205627_n

A negyedik napon is két meccset játszottunk, reggel egy izgalmas mérkőzés után maradtunk alul az SG Oberglan (Ausztria) ellen, 3-2-re kaptunk ki, Kiss Orsi dupplázott. Egy meccs pihenés után jött a BRG Bad Vöslau-Gainfarn (Ausztria) csapata, ahol örömjátékkal győztünk 2-0-ra, újra Kiss Orsi dupplázott. Délután haza indultunk.

Összességében remek szervezésű eseményen voltunk, tökéletes pályákon játszottunk, ráadásul jó volt az ellenfelek játékereje is. Végül a 4.helyen végeztünk, 7 csapatból mindenki játszott mindenkivel. Rengeteget tanultak a lányok! Mentalitás, gyorsaság, gondolkodás stb… Ez egy olyan élmény volt mindenki számára, melyet sose fognak feledni! 🙂

Köszönöm a kollégáknak a segítséget, Eszes Misi mindenben a segítségünkre volt, mint szervező, Norbi és Dender barátom remekül vezényelte az U15-ös lányokat, láthatóan élvezték az egészet! Berni nélkül pedig az U19-es csapatunk nem lenne teljes, nagyon jó kapcsolatot ápol minden lánnyal, számíthatnak rá! 🙂