Kelen SC – 43.Sz.Építők mérkőzésértékelés

2018.06.02., szombat 17:00, Kelen SC pálya

S.: Kálnoky B., Csabai T.

P.: –

Hiányzók (8fő): Zsiborás Z., Kalmár M., Bodnár M., Alex v.D.A., Koller Á., Lénárt B., Gréczy M., Adámy P.

Edzői értékelés:

Az utolsó bajnoki mérkőzésünkre készültünk a héten és csakúgy, mint az ezt megelőző 2-3 fordulóban igencsak foghíjas volt a keretünk. Ráadásul Kaczor P., és Imre Á. a cserék között volt nevezve, de biztos volt, hogy sérülés miatt nem tudnak majd pályára lépni, ahogy az is biztos volt, hogy Koós B. csak az utolsó 20-25 percet tudja vállalni. Az, hogy voltak olyan játékosok, akik teljesen más poszton voltak kénytelenek játszani, mint eddig, az már csak hab volt a tortán. Ettől függetlenül az volt a célunk, hogy ugyanolyan szellemiséggel és hozzáállással lépjünk pályára, amit már megszokhattak tőlünk a szurkolóink és az ellenfeleink.

A mérkőzést egy nagy hibával indítottuk, amiből az ellenfél meg is szerezte a vezetést, de a bekapott gól sem tudta elvenni a játékosaim kedvét. Tovább folytatták azt, amit megbeszéltünk és amiből készültünk. Ennek meg is lett az eredménye rövid időn belül, hiszen 3 perccel később már egyenlítettünk is. Ezután folyamatosan vettük át a játék irányítását és érezhető volt, hogy még a félidőig a vezetést is megszerezhetjük, így is lett. A második félidőben sem változott már a játék képe, a vendégek részéről továbbra is veszélyt jelentett egy-egy egyéni megoldás, valamint a pontrúgásaik, de érezhetően kontroll alatt volt a meccs. A hajrában pedig sikerült aztán 2 góllal minden kérdést lezárni.

Összességében nagyon elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával, helyenként a játékkal is, abszolút megérdemelten szereztük meg a 3 pontot és ezzel az 5. helyet a bajnokságban. A tavaszi szezont pedig 3.  helyen zártuk, ami jól mutatja azt, hogy a fejlődésünk töretlen maradt.

Köszönjük a szurkolók egész éves támogatását!