2018.11.05.

Hétvégi összefoglalóink (UP csapataink)

U11Z

Nemzetközi tornán jártunk Bécsben.
Különleges napon van túl U11Z csapatunk. November elsején sem volt megállás, egy nagyszerű lehetőségnek köszönhetően Bécsbe utaztunk egy 16 csapatos tornára. Délelőtt 10 órakor találkoztunk a Kelen pályán, a fiúkon látszott, hogy már nagyon várták a mai napot, mindenkin megfigyelhető volt az izgatottság és hogy alig várják az indulást. Az utazás a csapat számára 2 Kelenes kisbusszal történt, amelyet egyesületünk elnöke Andreas Van Den Aker, valamint Görög Emília Aténé (Emi néni) vezették, ezúton is köszönöm nekik egész napos segítségüket. Jó hangulatban telt el az út mindkét kisbuszban és szerencsére zökkenőmentesen megérkeztünk az osztrák fővárosba. Odaérkezve egy nagyon hangulatos kis létesítménybe csöppentünk, hatalmas tömeggel, ahol apukák, anyukák, kis- és nagy tesók kint szurkoltak, tényleg igazi családi ünnep ez arrafelé. A torna 16 csapata 4 db 4 fős csoportot alkotott, mi a „C” jelű csoportba kerültünk, 1×13 perces mérkőzéseket vívtak a csapatok. Az itteni szabályok szerint 8+1-ben, oldalbedobással zajlott a játék, amihez alkalmazkodnunk kellett. Az első mérkőzésen noha sokkal jobban játszottunk mint ellenfelünk, még nem sikerült fölényünket gólokban realizálni (0:0) ezután viszont a csoport másik 2 találkozóján már magabiztos győzelmet arattunk, így csoport elsőként végeztünk. Ezután már az egyenes kieséses szakasz következett, ahol még minden csapat érdekelt volt. A fiúk átérezték, hogy a torna vége felé közeledve egyre nagyobb a tét és magabiztos, jó játékkal győztünk a nyolcad- valamint a negyeddöntőben is. Az igazi erőfelmérő a legjobb 4 között. Az elődöntőben egy remek mérkőzést játszottunk, ahol a meccs elején kimaradt néhány nagy helyzetünk, kapufáig is jutottunk, utána azonban már kiegyenlített játék zajlott és nem forogtak igazán veszélyben a kapuk. A 13 perc letelte után büntetőpárbajra került sor. Mi kezdtünk, az első lövésünk azonban kimaradt, az ellenfél kapusa hatalmas bravúrral védett. Az ellenfél belőtte első kísérletét, így egy kör után ők vezettek, innen sikerült megfordítani, miután mi a másik 2 büntetőnket értékesítettük,az ellenfelünk viszont mindkettőt kihagyta, úgyis hogy a harmadikat a kimaradt büntető után visszafújta a játékvezető, azonban az újrarúgott büntető is kimaradt. Következett tehát a döntő, amit pedig egy pozsonyi csapattal játszottunk. Az ellenfelünk fizikálisan felénk tudott nőni, így a tornát ők nyerték meg, mi azonban nagyon büszkék lehetünk a fiúkra, hiszen remekül teljesítettek az egész nap folyamán. Rendkívül hasznos volt ez a torna, hiszen elképesztő izgalmakat éltek át a srácok és nagyon örülök annak, hogy ilyen kiélezett szituációkban is részünk volt. Ez a nap nem csak feledhetetlen élmény volt a számukra, hanem egy olyan tapasztalat amiből később is erőt meríthetnek.

20181101_135000

(André Milán)

U15 Z
Dunaújváros vetett véget remek hazai sorozatunknak
Kelen SC – Dunaújváros PASE 0-2 (0-1)
Kelen SC: Hartai Á. (Uhri L.) – Gyuricza D., Szegedi R., Besze D., Balogh B. (Dávid B.) – Pálinkás Á. (Szalai Á.), Ősi Z. (Freund T.), Módly D., Péteri-Balogh T. – Koller D. – Lesták Cs. (Gergely T.)
Edzői értékelés:
Szervezett védekezésből igyekeztünk gyors ellentámadásokat vezetni a dobogóért küzdő Dunaújváros ellen. A védekezést fegyelmezetten és tudatosan megoldottuk, ezt nagyon jó volt látni, sajnos a támadásainkba rengeteg hiba csúszott, így vesztesen hagytuk el a pályát. A srácokat dicséret illeti, mert nehéz és összetett taktikai feladatokat jól oldottak meg, az edzéseken keményen dolgozunk, hogy eredményesek is legyünk. Gratulálok a csapatnak.