A rangadók egyik csatájában a Kelen győzedelmeskedett!

2015.11.09.

2.

Az ősz rangadójára készült Felnőtt II. csapatunk, hiszen a tabellán vezető, s csapatunkat egy ponttal megelőző Testvériség II. csapatához látogattunk.

Testvériség SE II. – Kelen SC II. (1-3)

Nem is indulhatott volna rosszabbul számunkra a mérkőzés, hiszen az ötödik percben egy hazapasszolt labdát kapusunk, Várkonyi Ádám szeretett volna előre bombázni, de pechjére a rátámadó csatárt találta el, akiről a kapuba pattant a labda, 1-0.

Egy ilyen gól minden csapatot megfogna, sajnos így történt ez a miénkkel is. Ettől függetlenül Molnár Jenő előtt akadt egy igen nagy helyzet, de lövését védte a Tesi portása. Az első játékrész ugyanakkor nem a szép fociról szólt, hiszen mi csak küszködtünk, a hazaiak pedig jól elvoltak a szerencsével megszerzett előnyükkel, így nem volt igazán jó a meccs. A félidő vége előtt Gréczy Márton előtt adódott még egy lehetőség, de sajnos csupán lehetőség maradt.

A második etapban fokoztuk a nyomást, de jó negyed óráig nem sikerült lehetőségeket kialakítani. Aztán végre megtört a jég. Szőllősi Máté oldalról belőtt szabadrúgására, Takács Zoltán érkezett a legjobb ütemben, s nagyszerű mozdulattal a hosszú sarokba fejelt, 1-1.

Ez a gól felszabadította a béklyókat a lábakról, nagy fölénybe kerültünk ezután. A 75. percben viszont az egyetlen igazi Testvériség helyzetet jegyezhettük fel, de a hazai támadó nagyon csúnyán mellé lőtt.

Ezután Gréczy Márton tört be a tizenhatoson belülre, egy csellel becsapta a védőjét, aki nemes egyszerűséggel rávetődött a labdára és kézzel megfogta. Az egyértelmű tizenegyes helyett azonban a játékvezető mindenki megdöbbenésére szabadrúgást ítélt kifelé.

Hét perccel a vége előtt már nem volt pardon. Egy kavarodás végén Ipolyi-Keller Csaba elé került a labda, aki 9-10 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-2.

A 92. percben megadtuk a hazaiaknak a kegyelemdöfést. Egy összecsapást követően a hazaiak védője minősíthetetlen hangnemben üvöltött a bíróra, aki ezért kiállította és közvetett szabadrúgást ítélt 15 méterről a kaputól. A labdát Takács pöccintette Gréczy Márton elé, aki a bal alsó sarokba bombázott, végleg eldöntve a mérkőzést, 1-3.

Összességében nem volt szép a mérkőzés, de ez általában így szokott lenni a rangadók esetében. A lényeg azonban a három pont, hiszen az elmúlt két meccsen, a két legfőbb riválisunk otthonában szereztünk hat pontot, 8-1-es gólkülönbséggel abszolválva azokat, s ezzel átvettük a tabellán a vezetést, két fordulóval az őszi idény vége előtt.