fbpx

A Kelen SC és az RTK is veretlen maradt!

2015.11.09.
kelen-rtk

Két veretlen csapat csapott össze a Sportmaxban a BLSZ2. 13. fordulójában, az első helyezett Kelen a második helyen álló RTK-t fogadta. Jó meccsre volt kilátás, és az is lett!

KELEN SC – RTK (1-1)

A Kelen aktívabban kezdte a meccset, azonban a többnyire tizenhatoson kívüli próbálkozásaik nem voltak rosszak, de nem okoztak különösebb gondot az RTK-nak.

A 20. percben pedig végül a kevesebbet támadó vendégek szereztek vezetést.

Egy jobb oldali szögletet követő kavarodás után Bodnár Miklós észlelt a leggyorsabban, és közelről a hálóba juttatta a labdát. 0-1

A gól után is maradt a színvonalas játék, de a nagyobb helyzetek elmaradoztak.
A második félidő, ahogy általában lenni szokott, jóval mozgalmasabb volt.

Az 50. percben Leonardo (Kelen) 18 méterről leadott pattogós lövését ütötte szögletre a remekül védő Molnár László.
Nem sokkal később Somogyvári Norbert is lőtt egy ígéreteset, de az ő labdáját is kiütötte a jobb sarok elől Molnár.
Könnyedén jutott el a Kelen az RTK tizenhatosáig, a gyors passzokat, nehezen olvasták a vendégek, akik azonban az 55. percben eldönthették volna a rangadót.

Nagy Bence cselezgetett a tizenhatos bal sarkánál a kapujából kimozduló Schön Dániellel szemben, végül Nagy a kapura tette a labdát, de addigra a védők visszaértek és menteni tudtak.

Majd nem sokkal később Kovács Erik (RTK) remek szabadrúgását szögletre ütötte Schön Dániel.

A 68. percben a látottak alapján nem érdemtelenül egyenlített a Kelen! Csernik Kornélt hozták óriási helyzetbe, aki kicselezte a kiszolgáltatott helyzetben lévő Molnár kapust, majd az üres kapuba lőtt. 1-1

A 73. percben újabb szép Kelen-támadás futott, amelynek végén Borsos Zoltán úgy szabadított fel, hogy a labda kevéssel ment el a bal kapufa mellett.

A 81. percben Soóki Norbert állt közel a gólhoz ,20 méterről telibe találta felső lécet, a kipattanót Szeip Tamás fejelte kevéssel fölé.
Két perc múlva Csernik Kornél (Kelen) ígéretes passza után Vágó Csaba mentett az utolsó pillanatban Juhász Viktor elől 10 méterre a kaputól.

A 88. percben is gólt szerezhetett volna a Kelen, Szeip Tamás csodás bal oldali beadása után Csernik Kornél bevetődve a bal kapufa mellé fejelt. Szép jelenet volt.

Rákosmenti lehetőséggel zárult a meccs. Juhász Bence lőtt szép csel után 17 méterről, Schön Dániel csak másodszorra tudta fogni a labdát, de fogta, így maradt az 1-1!

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 7

Két szervezett, jó csapatot láttunk. Valamivel a Kelen állt közelebb a győzelemhez, de azért az RTK nem sokszor engedte a tizenhatosán belülre ellenfelét, a távoli próbálkozások pedig nem hoztak sikert a hazaiaknak. Összességében igazságos döntetlen született, mert egyik csapat sem tudta véghez vinni azt, amivel megnyerte volna a meccset, az RTK-nak pontosabb és több kontrára, a Kelennek pontosabb lövésekre lett volna szüksége.
Az iramra és a látványra nem lehetett panasza a kilátogatóknak.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Molnár László lett.